Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Niedzielne Msze Święte
Parafia Matki Bożej

700, 900, 1030, 1200,
1315, 1800

Parafia Wniebowstąpienia

730, 1030, 1200, 1700

W Brzezinach - godz. 900

 

Czytania na dziś
 
18 niedziela zwykła - 31 lipca
31-07-2016 17:48 • Ks. Stanisław Rząsa

Hebrajskie słowo „qahal”, od którego bierze swoją nazwę czytana dzisiaj księga, oznacza „gromadzić”. Greckim odpowiednikiem tego słowa jest „ecclesia”. Dzisiejsze czytania mówią jednak nie o gromadzeniu rzeczy materialnych, ale o wartościach duchowych. Przestrzegają przed nadmiernym pokładaniem nadziei w tym, co doczesne i przemijające. Dobra materialne nie są złe same w sobie, ale mogą być źródłem pewnego niebezpieczeństwa. Chodzi o zamknięcie serca ludzkiego na dobra duchowe. Najwyższym i jedynym dobrem dla chrześcijanina winien być sam Chrystusa.

            Prośmy Pana Boga, abyśmy słuchając Jego słowa, umieli ustalić właściwą hierarchię wartości w naszym życiu.


Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016
27-07-2016 10:28 • Ks. Stanisław Rząsa

Oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016
Kraków − Jasna Góra − Auschwitz: 27−31 lipca 2016 


17 niedziela zwykła -24 lipca
24-07-2016 14:38 • Ks. Stanisław Rząsa

Liturgia słowa, której za chwilę wysłuchamy, uczy modlitwy, a raczej wskazuje na istotny jej element. Jest nim wytrwałość. Modlitwa Abrahama, zamieszczona w Księdze Rodzaju, jest najlepszym świadectwem, że Pan Bóg oczekuje wręcz naszego zmagania się z Nim. Podobną myśl przedstawia uczniom Jezus w Ewangelii według Świętego Łukasza. W ten sposób Bóg chce wzmocnić wiarę proszącej osoby. Wiara, którą otrzymujemy na chrzcie świętym, jest niejako jeszcze w zalążku. Potrzebuje rozwoju i umocnienia, by stała się silna i niezachwiana. Święty Paweł powie dziś, że dojrzała wiara w Jezusa Chrystusa będzie nie tylko pomocą w modlitwie, ale stanie się źródłem przebaczenia grzechów.

            Otwórzmy nasze serca na głos Pana Boga.


Odpust ku czci św. Anny
24-07-2016 14:35 • Ks. Stanisław Rząsa

Program uroczystości:

Niedziela 24.VII

godz. 18.00 - Msza św. Na cmentarzu parafialnym.

Poniedziałek 25.VII

godz. 18.00 - Msza św. i procesja z figurą św. Anny ulicami miasta

Wterek 26.VII

godz. 9.00 - Msza św. z błogosławieństwem dzieci - przewodniczy i wygłosi homilię Ks. dr Marek Grygiel TChr

godz. 12.00 - Suma Odpustowa przewodniczy Ks. Biskup Mieczysław Cisło, homilie wygłosi Ks. dr Marek Grygiel TChr

godz. 18.00 - Msza św. dla pracujących - przewodniczy i wygłosi homilię Ks. dr Marek Grygiel TChr

Lubartowskie Annowanie - 24 lipca
24-07-2016 10:26 • Ks. Stanisław Rząsa

W niedzielę 24 lipca z okazji odpustu ku czci św. Anny na lubartowskim rynku, po raz piąty odbędzie się "Annowanie". Gwiazdą wieczorku w tym roku będzie Zbigniew Wodecki.

17.00 – Annowanie czas zacząć…

17.15 – O Ankach dla Anek – koncert lubartowskich gwiazd i gwiazdeczek – Małgosia Staszek, Martyna Massalska – soliści Szkoły Muzycznej

18.00 – spotkanie z Anną – Ania Knefel pokaz zumby (1)

18.15 – goście z bliska i z daleka – Psallite Deo

18.40 – pokaz zumby (2)

18.50 – koncert zespołu BeU

19.30 – Niespodzianki dla Anki – wspólne zdjęcie i tort imieninowy

20.00 – koncert główny – Zbigniew Wodecki

21.00 – Do zobaczenia… Grupa Fireshow Antares

Arena Młodych - 23 lipca
23-07-2016 10:29 • Ks. Stanisław Rząsa

Nasza Archidiecezja w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży organizuje dla młodzieży i wszystkich pragnących doświadczyć klimatu tego wydarzenia spotkanie na stadionie „Arena Lublin” w dniu 23 lipca. Ci którzy chcą otrzymać bezpłatne karty wstępu proszeni są o zapisanie się w kancelarii parafialnej.


Święto św. Marii Magdaleny - odpust w Sernikach - 22 lipca
22-07-2016 14:25 • Ks. Stanisław Rząsa

W piątek 22 lipca przeżywamy święto św. Marii Magaleny. W tym dniu parafia w Sernikach przeżywa parafialny odpust. Sumę odpustową o godz. 11.00 celebruje Ks. Biskup Mieczysław Cisło.


16 niedziela zwykła - 19 lipca
19-07-2016 10:17 • Ks. Stanisław Rząsa

 

Pan Bóg przychodzi do człowieka w różny sposób i w różnym czasie. Niejednokrotnie przychodzi jako człowiek – jako przyjaciel, ale i jako ktoś obcy, jako ktoś, kto jest nam pomocny, ale też jako ktoś ubogi i potrzebujący. Najczęściej przychodzi jednak niespodziewanie i nie w taki sposób, jak byśmy sobie tego życzyli. Przekonał się o tym Abraham, ale także przekonały się o tym Marta i Maria. Święty Paweł w dzisiejszym Liście do Kolosan wskaże nam też na cierpienie, które bardzo często staje się udziałem człowieka. Bóg nawiedza nas również w tym trudnym doświadczeniu. Powinniśmy być wrażliwi  na „przychodzenie” Boga, aby nie zmarnować danej łaski. 
Słuchajmy z uwagą słowa Bożego, w którym Pan Bóg przychodzi dziś do nas.

Pan Bóg przychodzi do człowieka w różny sposób i w różnym czasie. Niejednokrotnie przychodzi jako człowiek – jako przyjaciel, ale i jako ktoś obcy, jako ktoś, kto jest nam pomocny, ale też jako ktoś ubogi i potrzebujący. Najczęściej przychodzi jednak niespodziewanie i nie w taki sposób, jak byśmy sobie tego życzyli. Przekonał się o tym Abraham, ale także przekonały się o tym Marta i Maria. Święty Paweł w dzisiejszym Liście do Kolosan wskaże nam też na cierpienie, które bardzo często staje się udziałem człowieka. Bóg nawiedza nas również w tym trudnym doświadczeniu. Powinniśmy być wrażliwi  na „przychodzenie” Boga, aby nie zmarnować danej łaski.  Słuchajmy z uwagą słowa Bożego, w którym Pan Bóg przychodzi dziś do nas.

 


Wspomnienie NMP z Góry Karmel - 16 lipca
16-07-2016 12:52 • Ks. Stanisław Rząsa

 

 W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam  ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.
W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom. 

16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam  ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom. 

 

Święto św. Benedykta patrona Europy - 11 lipca
11-07-2016 12:55 • Ks. Stanisław Rząsa

 

W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy 
w tym dniu na Msze Święte o godz. … i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 

11 lipca przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 


Msza św. w intencji Policji - 11 lipca
11-07-2016 08:57 • Ks. Stanisław Rząsa

Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie zaprasza do udziału w Mszy Świętej w intencji policjantów i pracowników cywilnych. Uroczysta Msza Święta będzie odprawiona w poniedziałek 11 lipca 2016 roku o godzinie 10.00 w Bazylice Świętej Anny w Lubartowie. Następnie o godzinie 11:15 na dziedzińcu KPP w Lubartowie odbędzie się uroczysty apel podczas którego wręczone zostaną akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach.

15 niedziela zwykła - 10 lipca
10-07-2016 12:50 • Ks. Stanisław Rząsa
Człowiek został stworzony z miłości i do miłości. Miłość więc jest fundamentalnym prawem życia każdego człowieka. Starotestamentalna Księga Powtórzonego Prawa powie nam dziś, że realizacja tego przykazania nie leży poza możliwościami człowieka. Uzdalnia nas do tego sam Bóg przez Jezusa Chrystusa, który objawił pełnię miłości. Chrystus – jak powie Święty Paweł – jest początkiem wszystkiego, a zatem również początkiem miłości. O tym, w jaki sposób winniśmy ją realizować w naszym życiu, możemy usłyszeć w perykopie ewangelicznej o miłosiernym Samarytaninie. 
Z uwagą wsłuchajmy się teraz w słowo Boże.

Człowiek został stworzony z miłości i do miłości. Miłość więc jest fundamentalnym prawem życia każdego człowieka. Starotestamentalna Księga Powtórzonego Prawa powie nam dziś, że realizacja tego przykazania nie leży poza możliwościami człowieka. Uzdalnia nas do tego sam Bóg przez Jezusa Chrystusa, który objawił pełnię miłości. Chrystus – jak powie Święty Paweł – jest początkiem wszystkiego, a zatem również początkiem miłości. O tym, w jaki sposób winniśmy ją realizować w naszym życiu, możemy usłyszeć w perykopie ewangelicznej o miłosiernym Samarytaninie. 

Z uwagą wsłuchajmy się teraz w słowo Boże.


Wakacje
09-07-2016 11:43 • Ks. Stanisław Rząsa

Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. 

Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. 

Pielgrzymka - Śladami Św. Pawła
04-07-2016 15:08 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Grecji "Śladami św. Pawła", w dniach od 19 do 28 września.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i ofertą. Ci którzy się zapisali, proszeni sa o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł na konto biura pielgrzymkowego.
Spotkanie przed wyjazdem w niedzielę 4 września o godz. 18.00 w sali Centrum Pomocy przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.

Są jeszcze wolne miejsca!


14 niedziela zwykła - 3 lipca
03-07-2016 11:34 • Ks. Stanisław Rząsa

Prorok Izajasz przedstawi nam dziś wizję czasów mesjańskich, których główną cechą jest pokój. Nie chodzi tu jednak o pokój utożsamiany z brakiem wojen. Izajasz pod tym pojęciem rozumie głęboką łączność człowieka z Bogiem. A zatem pokój jest przede wszystkim wymiarem duchowym. Jego źródłem jest krzyż Chrystusa, na którym został pokonany szatan. Święty Paweł powie z mocą, że ten krzyż ma być chlubą każdego chrześcijanina. Trzeba bowiem uświadomić sobie, że na krzyżu zostało nam wszystko przebaczone. Jeśli zrozumiemy i przyjmiemy tę prawdę, staniemy się wtedy apostołami pokoju w świecie, do czego wzywa nas Chrystus w dzisiejszej Ewangelii.

Odpowiedzmy więc na słowo Boże naszym życiem.


Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców - 1 i 2 lipca
01-07-2016 10:14 • Ks. Stanisław Rząsa

W dniach 1 i 2 lipca nauczyciele i wychowawcy przeżywają 79 ogólnopolską pielgrzymkę na Jansną Górę. Organizujemy wyjazd dla nauczycieli i wychowawców na to doroczne spotkanie w Częstochowie w sobotę 2 lipca. Wyjazd o godz. 4.00 z parkingu przy Bazylice św. Anny. Opłata za przejazd 60 zł. Zapisy: Ks. Stanisław Rząsa tel. 600 965 264

Są jeszcze wolne miejsca.


Archiwum wiadomości
2009: 09 11 12
2010: 01 02 03 04 05 06 10 11 12
2011: 01 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2012: 02 04 05 06 08 09 10
2013: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2014: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2015: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2016: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2017: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2018: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2019: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2020: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2021: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2022: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2023: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2024: 01 02 03 04 05

© 2009 www.parafia.lubartow.pl