Kaplica w Brzezinach
31-10-2009 16:04 • Ks. Stanisław Rząsa

Kaplica pod wezwanie św. Franciszka została zbudowana w latach osiemdziesiątych dzieki zaangażowaniu mieszkańców z inicjatywy ks. Andrzeja Tokarzewskiego ówczesnego proboszcza parafii św. Anny. Odpust w pierwszą niedzielę po 4.X - wspomnieniu liturgicznym św. Franciszka.

Msza św. w niedzielę o godz. 9.00

Kalendarium:

2013

Odnowiliśmy pomieszczenie na zapleczu kaplicy. Zostały ułożone płytki na posadzce i wstawione drzwi antywłamaniowe w tylnej części kaplicy. Mszę św. odpustowa odprawił ks. wikariusz z parafii Piotrawin. Tacę przekazaliśmy tej parafii jako pomoc dla tej wspólnoty parafialnej.

2014

Zostało wykonane ogrodzenie metelowe od drogi. W czasie odpustu Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił Ks. Paweł Wróbel - salwatorianin, student KUL.

Zostało wykonane ogrodzenie metalowe od prawej strony kaplicy.

2018

7 października przeżywamy uroczystość odpustową. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił Ks. Prałat Stanisław Maślanka. Ks. Prałat pochodzi z Milówki na Żywieczyźnie urodzony w Lubartowie. Jego rodzice w czasie II wojny światowej zostali wygnani i mieszkali w Brzezinach.

2019

10 czerwca przeżywaliśmy uroczystość nadania Szkole Podstwowej w Brzezinach imienia Błogosławionej Karoliny Kózki. Z tej okazji Mszę Świętą w kaplicy odprawił Ks. Krzysztof Gałan dyrektory Wydziału katechetycznego.

6 października przeżywaliśmy odpust ku czci św. Franciszka. Uroczystości odpustowej przewodniczył Ks. Paweł Kościuk, obecnie wikariusz w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Dzieki sprzyjającej pogodzie uroczystość licznie zgromadziła mieszkańców i gości.