Przygotowanie do I Komunii św.
29-08-2015 09:01 • Ks. Stanisław Rząsa

Program przygotowania dzieci do Komunii Świętej w roku szkolnym 2023/2024

Przygotowanie do I Komunii św. dokonuje się przez cały rok. Istotą tego przygotowania jest uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii  i w ważnych wydarzeniach Roku Liturgicznego. Dzieci otrzymują specjalne indeksy w których zbieraja podpisy księdza lub katechety świadczące o udziale w niedzielnej Mszy św. i innych nabożeństwach. W indeksie znajduje się także arkusz ocen ze znajomości modlitw i podstawowych prawd wiary.

Bez pomocy i zaangażowania rodziców, dziecko samo nie jest w stanie przygotować się do tej ważnej uroczystości.

Cały rok

Spotkania dzieci w niedzielę na Mszy św. o godz.. 12.00. W wyznaczone niedziele będą spotkania po Mszy Świętej dla rodziców i dzieci.

01 X - niedziela

Msza św. o godz. 12.00 – poświęcenie różańców. (Rodzice sami zakupują dzieciom różaniec)

Cały Październik

Nabożeństwa Różańcowe. W niedzielę odmawiamy różaniec o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30

8 XII - Piątek

Godz. 17.00 – Msza Święta i poświęcenie dzieciom medalików. (Rodzice sami zakupują medaliki swoim dzieciom)

2 II - Piątek

Godz. 10.30 – Msza św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (czas ferii zimowych)

Wielki Post

Drogi Krzyżowe dla dzieci w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30.

25 II - (II niedziela Wielkiego Postu)

Msza św. o godz. 12.00 – poświęcenie książeczek (Rodzice sami zakupują dzieciom książeczki)

Przygotowanie bezpośrednie do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii: próby spowiedzi i ustawień z rodzicami,.

Spowiedź dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych przed uroczystością

19 V. - I grupa

26 V. - II grupa