Poświęcenie pojazdów - 25 lipca
25-07-2021 13:37 • Ks. Stanisław Rząsa

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30, 12.00 i 17.00 poświęcimy pojazdy i odmówimy modlitwę o bezpieczne podróżowanie. Będzie można złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla naszych misjonarzy w ramach akcji: 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy. Pojazdy ustawiamy na parkingu.

MIVA Polska stworzyła także „Dekalog Kierowcy”, który brzmi: "Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:

1. Nie będziesz egoistą na drodze,

2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi,

3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę - umiej też podziękować,

4. Szanuj pieszych,

5. Nie zabijaj - bądź trzeźwy,

6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny,

7. Nie bądź brawurowy w prędkości,

8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo,

9. Pomagaj potrzebującym na drodze,

10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji".