Iskra Bożego Miłosierdzia - 28 września
28-09-2017 12:56 • Ks. Stanisław Rząsa

Zaproszamy na Koronkę na ulicach miast świata. W naszej parafii na skrzyżowaniu ul. Kopernika z ul. Kleberga.

28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast odmawiamy Koronke do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek, 28 września 2017 r., po raz kolejny zapraszamy o godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i miejscowości. „Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji.

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W 2014 i 2015 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem pokornie prosimy o błogosławieństwo i zjednoczenie z nami w tej wspólnej modlitwie.

Intencje szczegółowe modlitwy w 2017 roku:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Informację o wybranych skrzyżowaniach w poszczególnych parafiach, jak również zdjęcia podsumowujące to wydarzenie modlitewne proszę wysyłać na adres e-mail: bs18@interia.pl lub przekazywać do Wydziału Duszpasterskiego