Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne
02-09-2022 21:24 • Ks. Stanisław Rząsa

Papież Franciszek powiedział, że Sanktuaria Maryjne są „płaszczem światła, które nas okrywa, kiedy uciekamy się pod opiekę Dziewicy Matki, aby Ją prosić: «Okaż nam Jezusa». Pod Jej płaszczem się nie zagubimy; przez Jej ręce przyjdzie do nas nadzieja i pokój, których tak bardzo potrzebujemy.”

O pokój i zatrzymanie agresji w Ukrainie będziemy się modlić także w naszych Sanktuariach Maryjnych.Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na uroczystości w Wąwolnicy. Eucharystia na Placu Koronacyjnym rozpocznie się 4 września, o godz. 1200. Natomiast na Górę Chełmską udamy się 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1130 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wacława Depo, arcybiskupa metropolity częstochowskiego. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

Zapraszam do pielgrzymowania szczególnie młodych, dla których podczas uroczystości w Chełmie i Wąwolnicy będą przygotowane szczególne programy.    W sobotę rano, 3 września, wyruszy do Wąwolnicy pielgrzymka młodych z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, spod parafii św. Józefa w Lublinie. Rekolekcje w drodze poprowadzi ks. Jakub Bartczak, znany raper, który również zagra koncert o godz. 19.30 w sanktuarium. Na miejscu będzie można wziąć udział w wydarzeniu „Wąwolnica Młodych", gdzie będzie stworzona przestrzeń odpoczynku, posilenia się i pogłębienia duchowej więzi z Matką Bożą.

Natomiast w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, 11 września, odbędzie się wydarzenie „Młodzi na Górce". W programie będzie Eucharystia o godz. 18.00, a później spotkanie z ks. bp. Adamem Babem i święto młodych, czas rozmów i wspólnej zabawy oraz dzielenia się radością bycia w Kościele.

Zapraszam Was także na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. W niedzielę, 9 października, o godzinie 12.00, Eucharystię będzie sprawował i homilię wygłosi rzymskokatolicki biskup kijowski Witalij Kryvickij.

W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania drogami Matki Bożej z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław