Pielgrzymka do Ziemi Świętej
20-06-2020 16:00 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujemy pielgrzymkę z Lubartowa do Ziemii Świętej w terminie 15-22.06.2020 CENA: 500 USD + 1000 PLN

CENA OBEJMUJE:

-  przelot samolotem: Warszawa- Tel Aviv – Warszawa

-  ubezpieczenie KL i NNW,

-  ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,

-  na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,

-  opiekę przewodnika polskojęzycznego,

-  zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniem  i obiadokolacją, pokoje 2- 3  osobowe z łazienką,

-  rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

-  Składka na turystyczny fundusz gwarancyjny.

-  System nagłośnienia tour guide

-  Codzienna msza święta

CENA NIE OBEJMUJE:

- dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.

- napoje do obiadokolacji inne niż woda,

- wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Góra Kuszenia”, Ryba Św. Piotra

- taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,

160 USD - BILETY WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW ORAZ ZWYCZAJOWE NAPIWKI: ODDZIELNIE PŁATNE U PRZEWODNIKA LUB OSOBY KOORDYNUJĄCEJ WYJAZD PO PRZYLOCIE DO IZRAELA. OPŁATA BEZZWROTNA, OBOWIĄZKOWA

Zastrzegamy sobie zmiany w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania lub ze względu na sytuację polityczną - społeczną. CENA OBOWIĄZUJE PRZY GRUPIE MIN. 43OSÓB

1. DZIEŃ            15.06.2020      WARSZAWA

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o 20.30. Odprawa lotnicza. Wylot z Warszawy o godz. 22.55.

2.DZIEŃ           16.06.2020      TEL AVIV,JAFFA, CEZAREA , HAJFA, G. TABOR, KANA

Przylot do TelAvivu o godz. 3.45. czasu miejscowego. Poranny spacer po Jaffa (zabytkowe miasto portowe). Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich.Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzwszerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

3.DZIEŃ           17.06.2020      NAZARET,MAGDALA,TABHA,KAFARNAUM,G.BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Po śniadaniu w Nazarecie zwiedzimy Bazylikę i Grotę Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Następnie przejedziemy dookoła Jeziora Galilejskiego i zobaczymy  Górę Błogosławieństw, Tabhę - miejsce prymatu Piotra i Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Następnie weźmiemy udział w rejsie po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Odwiedzimy Magdalę-miejsce pochodzenia Marii Magdaleny.Przejazd do Betlejem.Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4.DZIEŃ           18.06.2020      JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy -przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie KotelMaarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

5.DZIEŃ           19.06.2020      BETANIA, WADI QELT,JERYCHO,G. KUSZENIA, KACAR EL JAHUD,MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejedziemy doBetanii, gdzie znajduje się kościół i grobowiec Łazarza, następnie przejedziemy do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycha (najstarsze miasto świata) -tam  krótki postój pod Qarantal - Górą Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych będzie możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Dalej przejedziemy do  Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa, gdzie będzie możliwość odnowienia chrztu  w rzece Jordan. Po południu plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Powrót do hotelu i obiadokolacja

6.DZIEŃ           20.06.2020      G. OLIWNA - BETLEJEM

Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

7.DZIEŃ           21.06.2020      POLE PASTERZY –  G. SYJON–YAD VASHEM - EIN KAREM

Śniadanie. Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół „In Galicantu”. Holokaustu: YadVashem. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ           22.06.2020

Wczesne śniadanie w postaci ciastek, kawy i herbaty. Przyjazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa bezpieczeństwa, bagażowa i paszportowa. Wylot do Warszawy o godz. 5:05. Przylot do Warszawy o godz. 8:00. Zakończenie pielgrzymki.

Matteo Travel tel. 504 189 508

Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od  daty planowanego powrotu

Wpłaty w PLN:  Bank PKO BP SA:  87 1020 4391 0000 6402 0108 7113

Wpłaty w USD: Bank PKO BP SA: 60 1020 4391 0000 6702 0112 7901,  SWIFT (BIC):BPKOPLPW