Koncert Chwały - Plac Katedralny - 26 maja
27-05-2016 11:14 • Ks. Stanisław Rząsa

W uroczystość Bożego Ciała, 26 maja 2016 r., po raz 16 odbędzie się w Lublinie Koncert Chwały. Z powodu remontu Placu Litewskiego spotykanie będzie miało miejsce na Placu Katedralnym. Koncert, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”, rozpocznie się o godz. 19.30 .

Koncert poprowadzi Tomasz Zubilewicz, prezenter TV, który już raz miał okazję brać udział w lubelskim Koncercie Chwały.

Centralnym punktem naszego wydarzenie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Koncert Chwały nieprzerwanie od 14 lat jest miejscem spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem. Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii trzydziestoosobowy chór i zespół Gospel Rain, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu.

Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, zaś reżyserem wydarzenia jest Marcin Wąsowski. Chór Gospel Rain w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia obecności na scenie. Za ten dar chce dziękować także podczas Koncertu Chwały.

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy – Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”. Nad wszystkim od samego początku czuwa organizator i pomysłodawca wydarzenia ks. Mirosław Ładniak.

więcej: www.koncertchwaly.lublin.pl