Pielgrzymka do Sanktuariów Europy
15-04-2015 12:00 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujermy pielgrzymkę do najważniejszych Sanktuariów Maryjnych w Europie od 5 do 12 czerwca 2015.

Spotkanie informacyjne pielgrzymów będzie 26 kwietnia o godz. 18.00 w sali Centrum Pomocy przy parafii Wniebowstapienia Pańskiego.

SANKTUARIA EUROPY

PIELGRZYMKA

DO MIEJSC ŚWIĘTYCH

TERMIN: 05.06 – 12.06.2015    CENA:  od 2 450 zł

CENA OBEJMUJE:

-  przelot samolotem Warszawa – Lizbona,

-  powrót autokarem (klimatyzacja, WC, barek ),

-  ubezpieczenie  KL i NNW,

-  ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych -  pakiet rozszerzony,

-  noclegi w hotelach **/*** , pokoje standard 2 i 3 osobowe,  z łazienkami,

-  wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, zgodnie z programem,

-  opiekę Pilota na całej trasie przejazdu,

-  śpiewnik pielgrzyma.

CENA NIE OBEJMUJE:

Opłata 40 euro – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu rozpoczęcia pielgrzymki. Obejmuje koszty dewizowe związane z realizacją programu jak np. parkingi, opłaty drogowe, opłaty ekologiczne itp.

-  dopłata do pokoju jednoosobowego 150 euro / os.

-  napoi do obiadokolacji (kawa, herbata itp.),

-  prywatne wydatki i inne nie objęte programem,

-  taca na mszach świętych.

-  System Tour Guide w kwocie 30 zł / os.

WAŻNE:

-  program jest ramowy. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie.

-  Cena obliczona przy kursie euro do 4,2 zł /euro. Jeśli kurs przekroczy 1 euro = 4,3 zł, cena ulegnie zmianie.

1. DZIEŃ (pt)                 05.06.2015      WARSZAWA, LIZBONA

Spotkanie uczestników na lotnisku w Warszawie o godzinie 19.30, nadanie bagażu i odprawa celna. Wylot do Lizbony o godzinie 21.30. Przylot o godzinie  00.40. Przejazd autokarem do Fatimy na nocleg.

2. DZIEŃ (sb)                 06.06.2015      FATIMA

Śniadanie. Aljustrel – wioska narodzin św. Franciszka i Łucji, gdzie znajdują się ich rodzinne domy, czas na prywatną modlitwę. Przejazd do Nazare -  Kościół Nossa Senhora da Nazaré, plażowanie Powrót do hotelu na obiadokolacje. O godz. 21.30 udział w procesji, nocleg.

3. DZIEŃ (ndz)              07.06.2015      SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd z Fatimy i przejazd do Santiago de Compostela – miejsca spoczynku św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie miasta, Sanktuarium św. Jakuba. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokalcja. Nocleg

4. DZIEŃ (pn)                08.06.2015      OVIEDO, LOURDES

Śniadanie w godzinach czesnoporannych. Wyjazd do Oviedo – Katedra San Salvador gdzie według tradycji przechowywana jest chusta z Oviedo czyli sudarium, w które zawinięto w grobie głowę Jezusa Chrystusa. Wyjazd w kierunku Lourdes. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ (wt)                09.06.2015      LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes -  Sanktuarium - krypty, kaplica Adoracji, Grota Objawień, muzeum uzdrowień i miasta , Moulin Boly -  dom rodzinny św. Bernadetty, Le Cachot - kościół parafialny, hospicjum, muzeum objawień, cmentarz. Czas na prywatną modlitwę. Następnie ok godziny 21.00 udział w procesji Maryjnej. Obiadkolacja i nocleg.

6. DZIEŃ (śr)      10.06.2015      LOURDES - CARCASONNE

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Carcasonne. Zwiedzanie miasta - kompleks obronny, średniowieczna Cite – górne miasto, warowna forteca, kościół St. Nazaire. Następnie przejazd w okolice La Salette, gdzie znajduje się sanktuarium związane z objawieniami Matki Boskiej z 1846 r. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg

7. DZIEŃ (czw)              11.06.2015      LA SALETTE

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium  La Salette. Czas wolny. W godzinach południowych wyjazd autokarem w kierunku Polski.  Przejazd nocny.

8. DZIEŃ (pt)                 12.06.2015      POWRÓT

Powrót do Polski w godzinach wieczornych (trasa: Kraków, Rzeszów, Lublin, Lubartów). Zakończenie wyjazdu.