Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Niedzielne Msze Święte
Parafia Matki Bożej

700, 900, 1030, 1200,
1315, 1800

Parafia Wniebowstąpienia

730, 1030, 1200, 1700

W Brzezinach - godz. 900

 

Czytania na dziś
 
Pielgrzymka: Jordania i Izrael - 28.01 - 06.02.2015
26-12-2014 12:00 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujemy pielgrzymkę do Jordanii i Izraela w dniach 28.01 - 06.02.2015. Wyjazd atrakcyjny także dla tych, którzy już byli w Ziemii Świętej i pragną jeszcze raz nawiedzić miejsca pobytu naszego Pana. Spotkanie przed pielgrzymką 3 grudnia o godz. 18.30 w sali Centrum Pomocy przy parafii Wniebowstapienia Pańskiego. 

Zapraszamy do zapoznania się z programem!

 

PIELGRZYMKA DO  IZRAELA I JORDANI Z LUBARTOWA 

 CENA: 3890 zł i 180 USD na wstępy i inne opłaty związane z realizacja programu

CENA OBEJMUJE:

 

 • przelot Warszawa – Tel Aviv  Warszawa
 • ubezpieczenie  KL i NNW
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzyczny przewodnik w Izraelu i Jordanii,
 • 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej(***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 •  taksówki na Górę Tabor
 •  prom po Jeziorze Galilejskim

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os
 • Napoje do posiłków
 • Lunche
 • Prywatne wydatki
 • Wycieczki fakultatywne opisane w programie („Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia” itp.)
 • Inne nie objęte programem

180 USD płatne na miejscu po przylocie (wstępy, napiwki, wiza do Jordanii i opłaty graniczne i inne opłaty związane z realizacją porgramu)

UWAGI:

- paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu . W zgłoszeniu należy podać dokładne dane z paszportu jak: imiona i nazwisko, pesel, miejsce zamieszkania, nr paszportu i datę ważności paszportu oraz telefon kontaktowy

 

Zaliczka po zapisaniu się na listę  w wysokości 1000 zł

 

Dzień 1, 28.01 (śr):            PRZELOT DO IZRAELA – AMMAN

Wyjazd z parkingu przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie o godz. 4:00. Wylot z lotniska Warszawa – Okęcie 10:25 Przylot do Izraela ok. godz. 15.20, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do granicy z Jordanią. Formalności graniczne. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

 

Dzień 2, 29.01 (czw):         MADABA – G. NEBO – WADI RUM

Śniadanie. Zwiedzanie kościoła św. Jerzego - podziwianie mozaik z czasów bizantyjskich, w tym z pochodzącej z VI w. n.e. sławnej mapy Palestyny. na której można odnaleźć m.in. Nil, Morze Martwe i Jerozolimę z Bazyliką Grobu Świętego. Wjazd na Górę Nebo gdzie zmarł Mojżesz. Przejazd do Wadi Rum – jeep safari po pustyni. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

 

Dzień 3, 30.01 (pt)  PETRA - AMMAN

Śniadanie. Wizyta w Petrze – spacer przez kanion Siq, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabateńczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się w pięknych kolorach. Skarbiec Faraona, rzymski amfiteatr, królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu i szereg innych atrakcji. Przejazd do Ammanu. Obiadokolacja. Nocleg w Ammanie.

 

 ZGŁOSZENIA:  Ks. Stanisław Rząsa – 600 965 264

lub 604 570 550 email: gie07@interia.pl

 

Dzień 4, 31.01 (sb):            AMMAN - DŻERASZ – KACAR EL JAHUD - WADI KELT - BETANIA

Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu – cytadela i panorama na teatr rzymski. Przejazd do Dżerasz – zwiedzanie pięknie zachowanego rzymskiego miasta (dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie). Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Przejazd do hotelu w Betlejem. Po drodze odnowienie sakramentu chrztu w Jordanie w Kacar El Jahud. Przejazd przez Pustynię Judzką - panorama na Wadi Kelt. Wizyta w Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 5, 01.02 (ndz):         EIN KAREM – YAD VASHEM - BETLEJEM

Śniadanie. Wizyta na Polu Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrziciela). Wizyta w Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą” (ok. 25 USD/os).

 

Dzień 6, 02.02 (pn):           G. SYJON – JERYCHO – QUMRAN - MORZE MARTWE

Śniadanie. Góra Syjon: Kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik i Grób Króla Dawida. Kościół In Galicantu. Jerycho - postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową (ok. 15 USD/os). Możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Plaża nad Morzem Martwym. Panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje z Qumran. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 7, 03.02 (wt):           JEROZOLIMA: G. OLIWNA i VIA DOLOROSA 

Śniadanie. Wjazd na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 8, 04.02 (śr):            HAJFA – CEZAREA - G. TABOR – KANA

Śniadanie. Przejazd na północ Izraela do Galilei, po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich oraz Haifa: panorama na ogrody Bahajskie z góry Karmel oraz wizyta w kościele Stella Maris. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie Kana Galilejska - odnowienie ślubowań małżeńskich oraz degustacja wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

Dzień 9, 05.02 (czw):         G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce prymatu Piotra i kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim. Możliwość degustacji ryby św. Piotra (20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 10, 06.02 (pt):          WYLOT

Wczesne śniadanie (ciastka, kawa i herbata). Ok. 1.00 w nocy wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju ok godz. 6.10. Lądowanie w Warszawie 9:15 i przejazd do Lubartowa

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

ZGŁOSZENIA:  Ks. Stanisław Rząsa – 600 965 264

lub 604 570 550 email: gie07@interia.pl


© 2009 www.parafia.lubartow.pl