Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Niedzielne Msze Święte
Parafia Świętej Anny

7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00

Parafia Matki Bożej

700, 900, 1030, 1200,
1315, 1800

Parafia Wniebowstąpienia

730, 1030, 1200, 1700

W Brzezinach - godz. 900

 

Czytania na dziś
 
Pielgrzymka: Jordania i Izrael - 28.01 - 06.02.2015
26-12-2014 12:00 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujemy pielgrzymkę do Jordanii i Izraela w dniach 28.01 - 06.02.2015. Wyjazd atrakcyjny także dla tych, którzy już byli w Ziemii Świętej i pragną jeszcze raz nawiedzić miejsca pobytu naszego Pana. Spotkanie przed pielgrzymką 3 grudnia o godz. 18.30 w sali Centrum Pomocy przy parafii Wniebowstapienia Pańskiego. 

Zapraszamy do zapoznania się z programem!

 

PIELGRZYMKA DO  IZRAELA I JORDANI Z LUBARTOWA 

 CENA: 3890 zł i 180 USD na wstępy i inne opłaty związane z realizacja programu

CENA OBEJMUJE:

 

 • przelot Warszawa – Tel Aviv  Warszawa
 • ubezpieczenie  KL i NNW
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzyczny przewodnik w Izraelu i Jordanii,
 • 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej(***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 •  taksówki na Górę Tabor
 •  prom po Jeziorze Galilejskim

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os
 • Napoje do posiłków
 • Lunche
 • Prywatne wydatki
 • Wycieczki fakultatywne opisane w programie („Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia” itp.)
 • Inne nie objęte programem

180 USD płatne na miejscu po przylocie (wstępy, napiwki, wiza do Jordanii i opłaty graniczne i inne opłaty związane z realizacją porgramu)

UWAGI:

- paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu . W zgłoszeniu należy podać dokładne dane z paszportu jak: imiona i nazwisko, pesel, miejsce zamieszkania, nr paszportu i datę ważności paszportu oraz telefon kontaktowy

 

Zaliczka po zapisaniu się na listę  w wysokości 1000 zł

 

Dzień 1, 28.01 (śr):            PRZELOT DO IZRAELA – AMMAN

Wyjazd z parkingu przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie o godz. 4:00. Wylot z lotniska Warszawa – Okęcie 10:25 Przylot do Izraela ok. godz. 15.20, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do granicy z Jordanią. Formalności graniczne. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

 

Dzień 2, 29.01 (czw):         MADABA – G. NEBO – WADI RUM

Śniadanie. Zwiedzanie kościoła św. Jerzego - podziwianie mozaik z czasów bizantyjskich, w tym z pochodzącej z VI w. n.e. sławnej mapy Palestyny. na której można odnaleźć m.in. Nil, Morze Martwe i Jerozolimę z Bazyliką Grobu Świętego. Wjazd na Górę Nebo gdzie zmarł Mojżesz. Przejazd do Wadi Rum – jeep safari po pustyni. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

 

Dzień 3, 30.01 (pt)  PETRA - AMMAN

Śniadanie. Wizyta w Petrze – spacer przez kanion Siq, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabateńczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się w pięknych kolorach. Skarbiec Faraona, rzymski amfiteatr, królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu i szereg innych atrakcji. Przejazd do Ammanu. Obiadokolacja. Nocleg w Ammanie.

 

 ZGŁOSZENIA:  Ks. Stanisław Rząsa – 600 965 264

lub 604 570 550 email: gie07@interia.pl

 

Dzień 4, 31.01 (sb):            AMMAN - DŻERASZ – KACAR EL JAHUD - WADI KELT - BETANIA

Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu – cytadela i panorama na teatr rzymski. Przejazd do Dżerasz – zwiedzanie pięknie zachowanego rzymskiego miasta (dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie). Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Przejazd do hotelu w Betlejem. Po drodze odnowienie sakramentu chrztu w Jordanie w Kacar El Jahud. Przejazd przez Pustynię Judzką - panorama na Wadi Kelt. Wizyta w Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 5, 01.02 (ndz):         EIN KAREM – YAD VASHEM - BETLEJEM

Śniadanie. Wizyta na Polu Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrziciela). Wizyta w Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą” (ok. 25 USD/os).

 

Dzień 6, 02.02 (pn):           G. SYJON – JERYCHO – QUMRAN - MORZE MARTWE

Śniadanie. Góra Syjon: Kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik i Grób Króla Dawida. Kościół In Galicantu. Jerycho - postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową (ok. 15 USD/os). Możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Plaża nad Morzem Martwym. Panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje z Qumran. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 7, 03.02 (wt):           JEROZOLIMA: G. OLIWNA i VIA DOLOROSA 

Śniadanie. Wjazd na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 8, 04.02 (śr):            HAJFA – CEZAREA - G. TABOR – KANA

Śniadanie. Przejazd na północ Izraela do Galilei, po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich oraz Haifa: panorama na ogrody Bahajskie z góry Karmel oraz wizyta w kościele Stella Maris. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie Kana Galilejska - odnowienie ślubowań małżeńskich oraz degustacja wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

Dzień 9, 05.02 (czw):         G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce prymatu Piotra i kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim. Możliwość degustacji ryby św. Piotra (20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 10, 06.02 (pt):          WYLOT

Wczesne śniadanie (ciastka, kawa i herbata). Ok. 1.00 w nocy wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju ok godz. 6.10. Lądowanie w Warszawie 9:15 i przejazd do Lubartowa

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

ZGŁOSZENIA:  Ks. Stanisław Rząsa – 600 965 264

lub 604 570 550 email: gie07@interia.pl


© 2009 www.parafia.lubartow.pl