Pielgrzymka: Medjugorie z Chorwacją 8 dni
24-08-2014 17:57 • Ks. Stanisław Rząsa

Organizujemy pielgrzymkę do  Medjugorie i Chorwacji. Pobyt w najważniejszych miejscach i miastach Chorwacji, zamieszkanie w Medjugorie i możliwość codziennego uczestnictwa w nabożeństwach wieczornych. Termin: 22 - 29 wrzesień.

Zgłoszenia: Ks. Stanisław Rząsa tel. 81 854 28 01 lub 600 965 264 parafia Wniebowstąpienia Pańskiego

Do końca lipca wpłacamy zaliczkę 450 zł. Program: kliknij więcej

1. DZIEŃ (poniedziałek 22.IX.) PODRÓŻ

Zbiórka uczestników o godzinie 2.45 na parkingu przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Pakowanie bagażu i odjazd o godzinie 3.00. przejazd przez Słowację, Węgry, do Chorwacji. Zakwaterowanie w okolicach Zagrzebia. Obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ (wtorek 23.IX) PLITWICKIE JEZIORA

Śniadanie i wyjazd do najpiękniejszego parku narodowego Chorwacji – Plitwickie Jeziora. W trakcie spaceru po terenie Parku krótka przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – czas spaceru około 4 godziny. Przejazd do Medjugoria. Zakwaterowanie w pensjonacie i obiadokolacja.

3. DZIEŃ (środa 24.IX) MEDJUGORIA

Wczesne wyjście na górę Kriżvak – odprawienie drogi krzyżowej.  Śniadanie.  Zwiedzanie Medjugorie z przewodnikiem, Msza św., czas wolny na osobistą modlitwę. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg.

4. DZIEŃ (czwartek 25.IX) MOSTAR, MEDJUGORIA

Śniadanie. Wyjazd do Mostaru miasta zachwycającego swoim orientalnym klimatem, z najcenniejszym zabytkiem - kamiennym starym mostem (wpisanym na listę UNESCO) nad rzeką Neretwą, który łączący dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską. Powrót do Medjugoria, wejście na Górę Objawień. Obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwach.

5. DZIEŃ (piątek 26.IX) DUBROWNIK

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Dubrownika – miasta nazywanego „perła Adriatyku”- spacer po starówce z przewodnikiem. Czas na plażowanie. Powrót do Medjugoria. Obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwach.

6. DZIEŃ (sobota 27.IX) TROGIT, SPLIT

Śniadanie. Wyjazd Trogiru – zespół starego miasta, katedra Św. Wawrzyńca z XII w., kościoły gotyckie, kaplica błogosławionego Ivana Ursini – najpiękniejszy zabytek renesansu w Dalmacji. Przejazd do Splitu (jest jednym z większych miast leżących na Chorwackim wybrzeżu. Jako gospodarcze, kulturalne i turystyczne centrum Dalmacji, o bogatej historii, posiada wiele zabytków i zbiorów muzealnych. M.in.: rzymski pałac Dioklecjana z III w. z mauzoleum, świątynią Jowisz, rezydencją cesarską, kolumnowym dziedzińcem, bramami; liczne romańskie, gotyckie i barokowe kościoły, pałace, pomniki, muzea. Powrót do Medjugorie.

7. DZIEŃ (niedziela 28.IX) MARIJA BASTICIA Podróż

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. O godzinie 7.30 wyjazd do Polski. W drodze powrotnej nawiedzenie miejscowości Marija Bastrica – największego sanktuarium maryjnego w Chorwacji. Msza święta o godzinie 18.00. Dalsza podróż w stronę Polski.

8. DZIEŃ (poniedziałek 29.IX)

Przyjazd w godzinach porannych.

Cena: 1450 zł oraz 50 euro (wstępy, przewodnicy, parkingi, wjazdy do  miast)

CENA ZAWIERA:

- zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe (6 noclegów);

- wyżywienie jak w programie (6x śniadanie, 6x obiadokolacje);

- transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC;

- opłaty graniczne i miejscowe;

- ubezpieczenie NNW, KL,

CENA NIE ZAWIERA:

- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat za przewodników miejscowych ok. 50  euro, płatne u pilota w dniu wyjazdu  - opłata obligatoryjna,

-  system Tour Guida (na zamówienie grupy)  - dopłata 40 zł osoba

WAŻNE:

- program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie,

- cena skalkulowana przy kursie EURO do 4,2 zł/euro. Jeśli kurs przekroczy 1euro  = 4,3 zł, cena ulegnie zmianie.

Spotkanie informacyjne: 2 września 2014 o godz. 18.30 w sali Centrum Pomocy w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego po wieczornej Mszy świętej. Do końca lipca wpłacamy zaliczkę w wysokości 450 zł. Resztę na spotkaniu informacyjnym.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, pesel, miejsce zamieszkania i nr tel. kontaktowego.

Zgłoszenia: Ks. Stanisław Rząsa tel. 81 854 28 01 lub 600 965 264