Ojcowie KapucyniParafia WniebowstąpieniaParafia Matki Bożej Nieustającej PomocyParafia Św. AnnyStrona Główna
Niedzielne Msze Święte
Parafia Świętej Anny

7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00

Parafia Matki Bożej

700, 900, 1030, 1200,
1315, 1800

Parafia Wniebowstąpienia

730, 1030, 1200, 1700

W Brzezinach - godz. 900

 

Czytania na dziś
 
Dzieci od Małego Karola
01-11-2018 09:23 • Ks. Stanisław Rząsa

Lubartów: Dzieci od Małego Karola

Arcybiskup Stanisław Budzik poświęcił Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Małego Karola, działające przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie.

Przedszkole Małego Karola rozpoczęło działalność 1 września tego roku, dzięki pieniądzom pozyskanym przez parafię w ramach projektu „My też mamy przedszkole”. To kolejna inicjatywa ludzi, którzy pod kierunkiem proboszcza parafii ks. Stanisława Rząsy, od wielu już lat starają się działać na rzecz lokalnej społeczności. – W samej gminie Lubartów nie było do tej pory żadnego przedszkola – mówi Sylwia Krakowiak dyrektor przedszkola. – Wszystkie dzieci od nas były wożone do przedszkola do miasta. Czuliśmy, że to przedszkole ma sens, szczególnie, że zależało nam na utworzeniu placówki integracyjnej, w której mogłyby się uczyć także dzieci niepełnosprawne.

Do Integracyjnego Przedszkola Małego Karola dziś uczęszcza 50 dzieci. Najliczniejsza jest grupa czterolatków. Placówka posiada specjalistyczne umeblowanie, zabawki i sprzęt multimedialny. Każde dziecko ze szczególnymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności bądź wad postawy ma też możliwość systematycznej rehabilitacji w sąsiadującym z przedszkolem Zakładzie Rehabilitacji. – Rodzice są naprawdę bardzo zadowoleni, że nie muszą już nigdzie wozić swoich dzieci – mówi ks. Stanisław.

Uroczystego poświęcenia przedszkola dokonał abp Stanisław, który nie ukrywał zachwytu nad wyjątkowością placówki. W uroczystości obok dzieci i nauczycieli, udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa, policji, straży pożarnej i nadleśnictwa, władze samorządowe, dyrektorzy pobliskich szkół, a także osoby najbardziej zasłużone przy realizacji projektu. – Była to okazja do okazania wdzięczności za wszelki trud i wysiłek – zaznacza ks. Rząsa.
Dla zgromadzonych gości przedszkolaki odśpiewały "Barkę"- ulubioną pieśń Jana Pawła II oraz zaprezentowały wiersze poświęcone jego życiu i działalności. Przedstawiono także dotychczasową aktywność parafii, podkreślając wielkie uznanie dla działalności proboszcza i podejmowanych przez niego na szeroka skalę wszelkich inicjatyw.


© 2009 www.parafia.lubartow.pl